Nitra: Na Základnej škole Cabajská mali Digitálnu párty

Cieľom bolo interaktívnou formou priblížiť svet digitálnych technológií a programovania.

Od marca do júna 2022 realizovali na Základnej škole Cabajská 2 v Nitre projekt s názvom Digitálna párty. Určený bol žiakom a žiačkam 6. až 9. ročníka. Hlavným cieľom bolo sprístupniť hravou, zaujímavou a interaktívnou formou svet digitálnych technológií a programovania pomocou micro:bitov na hodinách informatiky a techniky.

Projekt mohli realizovať vďaka získaným finančným prostriedkom vo výške 1 000 eur z 2. grantovej výzvy ENTER pre školy Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis v spolupráci so SPy a Aj Ty v IT. Finančné prostriedky boli využité výlučne na zakúpenie sád micro:bitov a ich doplnkov do školy.

Počas realizácie projektu sa žiaci a žiačky naučili základy programovania v blokovom programovacom prostredí Make Code s vykonávaním programu na hardvérovaom zariadení: micro:bite s možnosťou prepojenia iných hardvérových zariadení (napr. reproduktora). Pre žiakov to bolo niečo nové A zaujímavé.

Vo vyučovaní programovania s hardvérom budú na informatike a technike pokračovať aj v budúcom školskom roku realizovaním pokročilejších úloh s pridaním ďalších hardvérových prvkov.

Mesto Nitra

Pozri tiež

Nezisková organizácia oslávila 15. narodeniny a zahájila projekt BUDÚCNOSŤ BEZ NÁSILIA

Dňa 23.9.2022 nezisková organizácia BUDÚCNOSŤ, Nitra oslávila 15 rokov svojho fungovania a zároveň zahájila projekt BUDÚCNOSŤ …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.