Medzinárodný festival Divadelná Nitra hľadá dobrovoľníkov

Divadelná Nitra a bod.K7 hľadajú dobrovoľníkov

Priložiť ruku k dielu a stať sa súčasťou niečoho väčšieho – aj tak možno opísať dobrovoľnícku činnosť. Medzinárodný festival Divadelná Nitra sa o dobrovoľníkov opiera už dlhé roky a nezaobíde sa bez nich ani pri 31. ročníku. Novinkou je možnosť celoročnej praxe, pri ktorej sa môžu záujemcovia realizovať aj v priestore pre kultúru, kreativitu a komunitu – v bode.K7.

Medzinárodný festival Divadelná Nitra vyhlasuje výzvu pre dobrovoľníkov, ktorí sa stanú súčasťou tímu najväčšieho divadelného festivalu na Slovensku. Za 30 rokov sa na jeho príprave zúčastnilo viac ako 2 500 dobrovoľníkov, niektorí aj opakovane viac ročníkov za sebou. Ich menný zoznam pripravovaný do jubilejnej publikácie Presahy Divadelnej Nitry 1992 – 2021 si budete môcť pozrieť a prípadne doplniť počas tohto leta. „Dobrovoľníci už tridsať rokov osviežujú náš tím – niektorí počas festivalu, niektorí sa pridávajú neskôr ako kolegovia do štábu. Každoročne sú zdrojom energie a neopakovateľnej atmosféry festivalu Divadelná Nitra. Na základe vlastnej skúsenosti odporúčam využiť túto možnosť všetkým, ktorí chcú získať užitočné skúsenosti do ďalšieho zamestnania, ale i tým, ktorí si chcú vytvoriť nové priateľstvá, mať pocit užitočnosti a zažiť niečo, čo je skryté očiam bežného diváka,“ odporúča členka tímu Anna Šimončičová, ktorá takisto začínala v štábe ako dobrovoľníčka v roku 2007. Okrem nezabudnuteľnej atmosféry sú pre dobrovoľníkov na festivale odmenou aj vstupenky na vybrané predstavenia.

Realizovať sa môžu v týchto oblastiach:

 • akreditácia účastníkov a informačný bod festivalu,
 • starostlivosť o divadelný súbor,
 • pomoc pri sprievodnom programe,
 • starostlivosť o hostí,
 • vzdelávací a pracovný program,
 • tlačové stredisko,
 • materiálne a technické zabezpečenie,
 • osobný asistent/osobná asistentka členov štábu,
 • výtvarné riešenia festivalu.

Dobrovoľnícka práca sa začína už niekoľko dní pred festivalom a končí sa deň po ňom. Všetky potrebné informácie o dobrovoľníctve na Medzinárodnom festivale Divadelná Nitra nájdete tu: https://nitrafest.sk/projekty/dobrovolnici-a-mladez-dobrovolnici/.

Asociácia Divadelná Nitra však hľadá aj aktívnych študentov, ktorí napomôžu vytvoriť z bodu.K7 živý a otvorený priestor pre kultúru a umenie. Možnosti sú rôzne, stážisti môžu pracovať pri organizácii kultúrnych a spoločenských udalostí počas celého roka. Škála činností, s ktorými budú dobrovoľníci v bode.K7 pomáhať, je široká:

 • organizácia a produkcia podujatí,
 • administratíva,
 • PR a komunikácia,
 • dramaturgia a teatrológia,
 • manuálne činnosti, ktoré súvisia s udržiavaním a zveľaďovaním priestorov centra.

Okrem toho, že s nami zažijete fungovanie kultúrneho centra na vlastnej koži, získate nové skúsenosti, ktoré vám odovzdajú naši profesionáli. Dobrovoľníctvo v bode.K7 si študenti môžu započítať do absolventskej praxe a my na revanš radi pomôžeme s konzultáciami záverečných prác. Ak máte záujem o prácu v oblasti kultúry, ste študent, absolvent alebo jednoducho človek, ktorý si nájde minimálne 2 dni v týždni počas 2 mesiacov čas, hľadáme práve vás. Ak sa chcete stať súčasťou komunity našich dobrovoľníkov a podieľať sa na fungovaní bodu.K7, vyplňte kontaktný formulár tu: https://nitrafest.sk/projekty/dobrovolnici-a-mladez-dobrovolnici/.

Asociácie Divadelná Nitra, Nikoleta Kováčová

Pozri tiež

V piatok sa začína Divadelná Nitra 2022. Poďte s nami do divadla

Len pár hodín nás delí od začiatku 31. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. V piatok 23. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.