Mesto chystá cykloprehliadku 7 miest Nitry, ktoré prechádzajú výraznou premenou

Podujatie sa začína v sobotu 3. septembra o piatej popoludní. Štartuje sa od Kina Lipa, cyklistov budú pre zvýšenú bezpečnosť sprevádzať mestskí policajti.

Už túto sobotu sa uskutoční cykloprehliadka verejných priestranstiev v Nitre. Postupne sa počas nej pristavíme na siedmich miestach, ktoré momentálne prechádzajú výraznou revitalizáciou.

Cykloprehliadka sa začne 3. septembra o 16:50 pred Kinom Lipa. Potrvá maximálne dve hodiny.

Z Kina Lipa prejdú cyklisti k mestskej tržnici, odtiaľ k novovytvorenému parkletu. Z neho sa jazdci presunú na pešiu zónu, potom k legendárnemu Kinu Palace. Po kine sa cyklisti poberú do parku na Sihoti, ktorý prechádza najväčšou obnovou v jeho histórii. Cykloprehliadka sa zavŕši v bývalých kasárňach, ktoré mesto postupne sprístupňuje verejnosti – najskôr otvorením novej modernej škôlky a teraz aj vytváraním kreatívneho centra.

Podujatie je súčasťou série Mestom na bicykli a organizujeme ho v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Cykloprehliadka nesie názov Na bicykli s primátorom: O verejných priestranstvách v Nitre, pretože všetkými miestami bude sprevádzať primátor Marek Hattas. Okrem primátora jednotlivé projekty cyklistom priblíži hlavný architekt Nitry Viktor Šabík, šéfka Kreatívneho centra Katarína Živanovič a ďalší zamestnanci mestského úradu z projektového tímu a z odboru životného prostredia.

Kampaň Mestom na bicykli je reakciou na sprejazdnenie pešej zóny cyklistom, ktoré mesto po rokovaniach s dopravným inšpektorátom dosiahlo od marca.

Čo sme už v rámci kampane Mestom na bicykli urobili?

– zorganizovali sme diskusiu Patria cyklisti na pešiu zónu?

– združenie Rozbicyklujme Nitru vytvorilo mapu prevádzok na pešej zóne, ktoré podporujú cyklistov

– priamo na pešiu zónu sme umiestnili skruž a citylighty s informačnou kampaňou

– v spolupráci s Turistickým informačným centrom sme zorganizovali cykloprehliadku Na bicykli rozkvitnutou Nitrou

Mesto Nitra, Tomáš Holúbek

Pozri tiež

Nezisková organizácia oslávila 15. narodeniny a zahájila projekt BUDÚCNOSŤ BEZ NÁSILIA

Dňa 23.9.2022 nezisková organizácia BUDÚCNOSŤ, Nitra oslávila 15 rokov svojho fungovania a zároveň zahájila projekt BUDÚCNOSŤ …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.