28. apríl: Deň narcisov

Deň narcisov sa po dvoch rokoch opäť vracia do ulíc.

Počas pandémie sa Deň narcisov organizoval náhradnými formami, ale tradičná zbierka v uliciach chýbala. Počas celého dňa budeme môcť v uliciach stretnúť dobrovoľníkov s pokladničkami, ktorí budú rozdávať symbol zbierky, ktorým je žltý narcis. Oblečené budú mať biele tričko s logom LPR s textom „Ja som“. Ich papierové pokladničky modrej farby s oranžovo-bielou potlačou a textom Deň narcisov budú prelepené ochrannými nálepkami bielej farby s modrým nápisom Deň narcisov. Okrem toho na nich bude logo ligy, číslo pokladničky, QR kód a číslo SMS 848.

 

Prispieť do zbierky na pomoc onkologickým pacientom sa dá rôznymi formami: cez internet alebo formou SMS. Zbierku je možné podporiť zaslaním SMS na číslo 848. Hodnota správy je 3 eurá. Prispieť sa dá aj zaslaním ľubovoľnej sumy na číslo účtu zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454 alebo naskenovaním QR kódu. Ten je zverejnený na webe LPR. On-line a SMS zbierka trvá do 6. mája. Vo vybraných internetových obchodoch sa dá do zbierky prispieť aj kúpou trojeurového virtuálneho narcisu.

Liga proti rakovine vďaka zbierke realizuje viacero projektov. Medzi nimi napríklad onkoporadňu, má sieť onkopsychológov, poskytuje jednorazový finančný príspevok, organizuje podporné skupiny pre príbuzných a pozostalých, rodinné a relaxačné pobyty. Informácie o zbierke môžete nájsť na www.dennarcisov.sk.

Redakcia Nitrančan

Pozri tiež

V piatok sa začína Divadelná Nitra 2022. Poďte s nami do divadla

Len pár hodín nás delí od začiatku 31. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. V piatok 23. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.