FOTO: Hurá prázdniny opäť veľkolepo

Najočakávanejšie podujatie v roku sa uskutočnilo v parku pod Pamätníkom SNP v meste pod Urpínom  25. júna. Hurá Prázdniny návštívili tisícky ľudí z rôznych kútov Slovenska. 

11. ročník kultúrno spoločenského podujatia Hurá prázdniny bol venovaný hlavne rodinám s deťmi. Na pódiu sa od 13-tej hodiny vystriedali mnohé umelecké telesá. Podujatie otvorila hlavná organizátorka podujatia Erika Karová, kde privítala hostí a slávnostne otvorila aj zážitkové stanovištia. Hneď po  úvode oživili pódium deti z folklórneho súboru Prvosienka.

Pripravený bol bohatý kultúrny program, 22 zážitkových stanovíšť i stánok jazykovej školy Speak. Dračí príbeh v popoludňajších hodinách v podaní divadla z Prievidze potešil  hlavne najmenších divákov.

Počas podujatia sa na pódiu vystriedalo mnoho umeleckých telies, ako aj  tanečná škola Jannete Fáberovej,  deti z hudobného centra Sonyta Music, Radvanské hviezdy potešili divadelným predstavením “ Kuriatko Píp“, zaspievať a zatancovať prišli aj rozprávkové postavičky z Trinity a princezná zo zámku Vígľaš. Stretnúť bolo možné aj vodníka, ktorý hľadal rybník.

Milovníci parkouru  si mohli vychutnať vystúpenie  akrobatickej skupiny Slovak Freerun Family.

Na malých i veľkých návštevníkov čakali zážitkové stanovištia s rôznym zameraním na šport – detskú atletiku s členmi z klubu športového klubu BCF Dukla BB, thajský box v stánku Fire Gym, streľba z laserových pušiek v stánku VŠC Dukla BB a ŠK Raja, triafanie na bránu s HC ´05, chodenie na chodúľoch, tvorivé dielne i pocitový chodník v stánku Som šťastné dieťa, hravá angličtina, kreslenie na maxi plátno a výroba anjelov v stánku Pod krídlami anjelov, maľovanie na tvár od CVČ Pohoda , razenie mincí za asistencie odborníkov zo Stredoslovenského múzea, skladanie maxi puzzle, Kubíkovo potešilo deti mnohými aktivitami, stánok Úsmev ako dar pripravil zaujímavé aktivity a návštevníkov čakalo ešte veľa ďalších prekvapení.

Obohatením bola aj tento rok penová show a ukážky policajného zboru a ZVJS i letecké prekvapenie od spoločnosti Akcent Nova. Nechýbal stánok mestskej polície, DHZ Rakytovce a Badína. Zaujímavé boli stánky Benzinol, ako aj Broker Consulting, ale aj  stánok Vedeckej hračky.

Podujatia tohto typu sa nemôžu zaobísť bez stanovíšť polície, hasičov, enviro zamerania, ktoré zabezpečili pracovníci Slovenskej agentúry životného prostredia , OZ Vydra a CBS.  Deťom okrem zábavy pripravili množstvo aktivít súvisiacich s našou prírodou a vtiahli ich tak do tajov jej krás. Zaujímavé aktivity mohli deti zažiť v stánku OZ SPOSA – spoločnosť na pomoc detí s autizmom Banská Bystrica a OZ Kompas – centrum rozvoja.

V stánku generálneho partnera podujatia Jazykovej školy SPEAK boli pripravené bohaté aktivity, zaujímavý program na pódiu  a veľa prekvapení.

Nezabudlo sa na ženy, ktoré sa  mohli nalíčiť a na chvíľu si oddýchnuť v stánku Mary Kay.

Po absolvovaní stanovíšť, na ktorých deti zbierali pečiatky, získali pamätnú medailu a darčeky. O bohatú tombolu a skvelé ceny bol veľký záujem.  Svoju zvyšnú energiu  deti využili na  skákacích hradoch, ktoré boli pripravené počas celého podujatia zadarmo. Celým podujatím sprevádzala Mariana Kovačechová.

Generálnym partnerom podujatia bola Jazyková škola SPEAK. Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Zapojených bolo vyše 35 organizácií.

Mediálni partneri: Pravda, Bystricoviny, Ahoj mamaBB FM rádio

Tím Nadácie Eriky Karovej, foto: B. Miadok

Pozri tiež

V piatok sa začína Divadelná Nitra 2022. Poďte s nami do divadla

Len pár hodín nás delí od začiatku 31. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. V piatok 23. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.