Lístky nie je dôvod kupovať u vodiča

Iná forma platenia je ľahká a skoro vždy aj lacnejšia.

Mnoho obyvateľov Nitry je stále navyknutých platiť za prepravu autobusmi v meste priamo u vodiča. Na takúto platbu ale naozaj nie je žiaden dôvod. Pri kúpe lístka u šoféra sa zbytočne zdržiava spoj, čo je vidieť najmä keď sa k vodičovi nahrnie viacero cestujúcich naraz. Nehovoriac o tom, že ľudia sa musia dotýkať peňazí a hľadať v peňaženke drobné.

Čo teda robiť? Dnes má mobil každý, namiesto babrania sa s peniazmi a zdržiavania šoféra pošlite radšej esemesku na číslo 1177. Do textu esemesky môžete napísať hocičo, pokojne aj nič. Cena SMS je úplne rovnaká ako cena lístka u šoféra, teda 80 centov. Výhodou esemesky je, že lístok vám platí o 10 minút dlhšie ako ten kúpený u vodiča, teda 70 minút. Nezabudnite esemesku poslať približne dve minúty pred nástupom do autobusu a do vozidla nastúpte až po tom, čo vám príde potvrdzujúca esemeska.

Ešte ľahšie je kúpiť si lístok cez vašu bankovú kartu. Vojdete do autobusu, na čítačke nič nestláčate a jednoducho iba priložíte kartu tak, ako keď ňou platíte v obchode. Takto kúpený lístok je o 30 centov lacnejší ako lístok, ktorý zaplatíte u vodiča alebo SMS-kou, stojí iba pol eura.

Tak čo, ešte stále chcete kupovať lístok od šoféra?

Mesto Nitra, Tomáš Holúbek, foto: Roman Oravec

Pozri tiež

Nezisková organizácia oslávila 15. narodeniny a zahájila projekt BUDÚCNOSŤ BEZ NÁSILIA

Dňa 23.9.2022 nezisková organizácia BUDÚCNOSŤ, Nitra oslávila 15 rokov svojho fungovania a zároveň zahájila projekt BUDÚCNOSŤ …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.