Matracov je už dostatok. Mesto teraz zháňa potraviny a drogériu

Materiálna a potravinová pomoc poputuje ukrajinským vojnovým utečencom, ktorí v Nitre našli útočisko. Odovzdať veci môžu ľudia dvakrát do týždňa.

Nitrania prejavili solidaritu voči ľuďom postihnutým vojnovým konfliktom okamžite. Svoje sily spojili neziskovky, súkromný sektor, bežní ľudia a samosprávy. Počas marca ľudia, okrem iného, odovzdali desiatky matracov, ktoré poslúžili pri zriadení núdzového ubytovania v bývalej základnej škole na Levickej ulici. Centrum pokryje kapacity pre približne 150 ľudí, ktorí potrebujú krátkodobé ubytovanie.

Zbierka v Kultúrnom centre Zobor pokračuje aj naďalej. Aktuálne radnica vyzýva na pomoc s jedlom a hygienickými potrebami. Potrebné sú trvanlivé potraviny pre dospelých a pre deti do 10 rokov ako sunar, výživa, piškóty či kojenecká voda. Ľudia môžu odovzdať aj hygienické potreby pre dospelých ako toaletný papier, tekuté mydlá, dezinfekciu, zubné pasty, kefky, papierové vreckovky a plienky či detské utierky.

Tieto veci je možné doručiť do Kultúrneho centra Zobor na Svätourbanskej 31 dvakrát do týždňa – v stredu od 9:00 do 19:00 a vo štvrtok od 9:00 do 17:00.

Mesto NR, Lenka Mareková, foto: Roman Oravec

Pozri tiež

V piatok sa začína Divadelná Nitra 2022. Poďte s nami do divadla

Len pár hodín nás delí od začiatku 31. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. V piatok 23. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.