Mesto Nitra: Cyklisti môžu vojsť na pešiu zónu

Od konca marca môžu cyklisti vojsť na pešiu zónu – umožnili to výsledky dlhých rokovaní mesta a dopravného inšpektorátu. Dovtedy bol vjazd pre cyklistov zakázaný od 10. do 19. hod.

Ide o dôležitú zmenu, ktorou hovoríme, že cyklista je neoddeliteľnou súčasťou nášho mesta.

Téme bezpečného a tolerantného prejazdu cez pešiu zónu sa budeme venovať vo verejnej diskusii. Uskutoční sa v piatok 13. mája o 18. hodine pred kultúrnym a kreatívnym priestorom bod.K7 (na križovatke ulíc Radlinského a Štefánikovej – na Štefánikovej 7). V prípade nepriaznivého počasia sa diskusia presunie do vnútorných priestorov.

Diskusiu organizuje mesto Nitra v spolupráci s občianskym združením Rozbicyklujme Nitru! a kultúrnym priestorom bod.K7.

Diskusie sa zúčastní niekoľko odborníkov aj ľudí s rozhodovacou kompetenciou, ktorí majú k téme čo povedať. Adrian Michalík sa bude zhovárať s primátorom Nitry Marekom Hattasom, dopravným inžinierom Radovanom Slávikom, Michaelou Hefkovou z občianskeho združenia Rozbicyklujme Nitru!, Mariánom Gogolom z Katedry cestnej a mestskej dopravy Žilinskej univerzity, Tomášom Peciarom z oddelenia správy komunikácií magistrátu hlavného mesta a s Jánom Roháčom, programovým manažérom Nadácie Ekopolis, ktorý sa zaoberá trvalo udržateľným turizmom a mobilitou.

Viac info na FB udalosti: https://www.facebook.com/events/753553849141189

Mesto Nitra, Tomáš Holúbek

Pozri tiež

V piatok sa začína Divadelná Nitra 2022. Poďte s nami do divadla

Len pár hodín nás delí od začiatku 31. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. V piatok 23. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.