Mesto Nitra rozširuje Materskú školu na Hôrke

Pracujeme na základných a materských školách.
Pre veľký záujem rodičov rozširujeme jednu z existujúcich mestských škôlok. Počas letných prázdnin sme vytvorili novú triedu pre škôlkarov. Pribudne tu v rámci rekonštrukcie G-pavilónu.
Mesto poskytlo na rekonštrukciu tejto školskej budovy dotáciu vo výške 143-tisíc eur. Táto suma zahŕňa celkovú rekonštrukciu priestorov s rozlohou 205 štvorcových metrov, teda rekonštrukciu pôvodnej učebne, hygienických zariadení a priľahlých priestorov. Práce tu majú ukončiť 25. augusta.
Škola využije túto novovzniknutú triedu pre 24 predškolákov. Z projektu vyhláseného ministerstvom školstva získala škola na vybavenie triedy ďalších 10-tisíc eur.
Školy patria medzi našu prioritu.
Do rekonštrukcií škôl v Nitre preto ide v tomto roku rekordná suma – takmer dva milióny eur. Uvedomujeme si, že mnohé školy boli roky zanedbávané a peniaze na rekonštrukciu už akútne potrebovali. Preto v nastúpenom trende výrazných investícií do školských budov plánujeme pokračovať aj v ďalších rokoch. Spríjemňuje tak prostredie, v ktorom trávia kvantum času naše deti.
Mesto NR

Pozri tiež

Nezisková organizácia oslávila 15. narodeniny a zahájila projekt BUDÚCNOSŤ BEZ NÁSILIA

Dňa 23.9.2022 nezisková organizácia BUDÚCNOSŤ, Nitra oslávila 15 rokov svojho fungovania a zároveň zahájila projekt BUDÚCNOSŤ …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.