Nitra: Farebné značenie na Štefánkovej ulici

ŽIVÝ PRIESTOR ŠTEFÁNIKOVA NABERÁ KONTÚRY
Pred prevádzkami na Štefánikovej, na rohu s Palárikovou vzniká krajší a živší priestor. Dnes sme dokončili farebné značenie úseku a začali sme osádzať mobilné kvetináče. Pribudne sedenie aj zeleň. Pôjde o takzvaný parklet, teda priestor vyčlenený na posedenie a pre mestskú zeleň. Parklet je zvyčajne priestor, kde sa kedysi nachádzali parkovacie miesta a ktorý teraz slúži ako živý priestor pre ľudí. Tí z vás, ktorí navštevujete mestá v iných európskych krajinách viete, že parklety sú veľmi obľúbeným spríjemnením a upokojením inak rušných miest.
ČO SME DOTERAZ UROBILI NA PALÁRIKOVEJ A ŠTEFÁNIKOVEJ?
Zreorganizovali sme zastávky v centre mesta. Presunutím liniek 26 a 27 z Palárikovej ulice sa pre väčšinu prestupujúcich cestujúcich skrátila dĺžka pešieho presunu. Ďalšou výhodou je, že linky idúce rovnakým smerom (Fraňa Mojtu, Predmostie, Pod Zoborom) zastavia na rovnakom nástupišti.
Presunuli sme parkovacie miesta zo Štefánikovej na Palárikovu.
Vytvorili sme projekt živého miesta na Štefánikovej. Okrem sedenia pribudne sedem vzrastlých stromov a kvetináče s výsadbou, ktoré vytvoria bezpečnostnú a pocitovú bariéru od vozovky.
V súčasnosti máme nakúpené mobilné kvetináče, substrát a čakáme na dodávku samotných stromov.
Dokončili sme maľovanie priestoru bývalého parkoviska pred ZSE.
Intenzívne komunikujeme s okolitými prevádzkami tak, aby sme im tu vytvorili prijateľné podmienky.
Ako sme vás už viackrát informovali okolie bývalého OD Prior, Orbisu až po VÚB banku sa postupne zmení na modernejší, prívetivejší a zelenší verejný priestor. Pribudne dlažba, stromy, lavičky a cyklokoridor O projekte sme písali napríklad aj: tu
Mesto NR, foto: Roman Oravec

Pozri tiež

V piatok sa začína Divadelná Nitra 2022. Poďte s nami do divadla

Len pár hodín nás delí od začiatku 31. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. V piatok 23. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.