O pár hodín je tu búrkový superspln

Už dnes 13. júla o 20.40 hod nás čaká júlový spln. Najviac bude pôsobiť na tieto dve znamenia. Ide o druhý tohtoročný superspln, ktorý je v znamení Kozorožca, ktorý oproti júnovému bude ešte bližšie k Zemi.

Prvý superspln tohto roka sme mohli pozorovať v polovici júna. Júnový spln sa označuje ako „ružový“ alebo „jahodový“. Tentoraz nás čaká ďalšie vesmírne divadlo a júlový superspln bude niesť prívlastok búrkový.

Mesiac sa ocitne v najmenšej vzdialenosti od Zeme a bude sa zdať väčší a jasnejší ako obvykle. Júlovému splnu sa hovorí búrkový, pretože v tomto období býva mnoho búrok, alebo aj jelení spln, nakoľko jeleňom začínajú rásť parohy.

Stredajší spln bude najviac pôsobiť na Kozorožcov a Rakov. Podľa astrologičky Hany Černej bude búrkový spln vplývať aj na naše emócie a nálady. Vďaka tejto fáze mesiaca budú ľudia cítiť, čo majú vyriešiť, čo ukončiť a čo zlepšiť.

„Júlový spln v znamení Kozorožca vám dodá ctižiadostivosť, trpezlivosť, zodpovednosť a praktickosť. Zvládnete prekonať aj veľké prekážky,“ uviedla pre TV Nova Černá.

Podľa nej je tento deň vhodný k štúdiu či pracovným pohovorom. Mohlo by sa vám zadariť. „Vďaka tomu, že je deň pod numerologickým číslom osem, budete odvážnejší a naberiete rýchlo potrebnú silu. Bude potrebné riešiť veci vo finančnej a materiálnej oblasti. Zbytočne však neriskujte,“ varuje.

V oblasti zdravia je podľa nej ohrozené pohybové ústrojenstvo, kĺby, kolená, bedrový kĺb, chrbtica, kosti, väzy a koža, úrazy pri športe, prejaviť sa môžu reumatické choroby. „Nepreťažujte sa pri športe a zbytočne neriskujte. Opatrnú chôdzu možno odporučiť najmä ľuďom s artrózou, po operáciách pohybového ústrojenstva,“ uzavrela Černá.

Opatrní buďte aj pri pobyte na slnku. Pokožka je viac citlivá a môže sa skôr spáliť. Černá odporúča jesť ľahšie jedlá a vyhnúť sa alkoholu. Deň je vhodný pre pôst a ak práve držíte diétu, v tomto čase by ste mohli vidieť výraznejšie výsledky.

Veľký Mesiac

Pri rozlišovaní splnu a supersplnu ide o pozorovanú veľkosť Mesiaca na oblohe. Počas supersplnu sa Mesiac javí byť väčší než počas iných splnov v priebehu roka. Ak nastane situácia, že je Mesiac v splne a navyše blízko perigea, čiže najbližšie k Zemi, vtedy svieti mimoriadne jasne. Mesiac sa na oblohe javí väčší až o 14 % a svieti o 30 % jasnejšie.

Red., foto: ilustračné

Pozri tiež

V piatok sa začína Divadelná Nitra 2022. Poďte s nami do divadla

Len pár hodín nás delí od začiatku 31. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. V piatok 23. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.