Rekonštrukcie škôl v Nitre pokračujú

PRÍCHOD S DEŤMI DO ŠKOLY BUDE BEZPEČNEJŠÍ
Pracujeme na základných a materských školách:
Na podnet Výboru mestskej časti Klokočina sa opravila plocha pred Základnou školou Benkova. Plocha tu bola dlhé roky zdevastovaná, na viacerých miestach boli prepadliny. Pri príchode žiakov do školy tu navyše dochádzalo aj ku kolíziám áut.
Starý asfalt sme preto odstránili, starý betón vybúrali a podklad dorovnali a zhutnili. Boli tu tiež osadené nové obrubníky, zhotovený nový podklad z kameniva, následne z betónu a upravené okolie kanalizačného poklopu a vodovodného uzáveru. Následne bola natiahnutá nová asfaltová vrstva.
V druhej polovice augusta sa rieši osadenie dopravného značenia a parkovacie čiary. Pre jednoduchšiu a rýchlejšiu organizáciu dopravy sa vytvorila jednosmerná komunikácia a 30 parkovacích miest.
Celkové náklady na stavbu predstavujú takmer 37-tisíc eur. Nové dopravné značenie bude stáť približne 1 200 eur.
ŠKOLY PATRIA MEDZI NAŠU PRIORITU
Do rekonštrukcií škôl v Nitre preto ide v tomto roku množstvo peňazí – takmer dva milióny eur. Uvedomujeme si, že mnohé školy boli roky zanedbávané a peniaze na rekonštrukciu už akútne potrebovali. Preto v nastúpenom trende výrazných investícií do školských budov plánujeme pokračovať aj v ďalších rokoch. Spríjemňuje tak prostredie, v ktorom trávia kvantum času naše deti.
Mesto NR

Pozri tiež

V piatok sa začína Divadelná Nitra 2022. Poďte s nami do divadla

Len pár hodín nás delí od začiatku 31. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. V piatok 23. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.