Školský rok začíname s dvoma novými triedami pre škôlkarov

Od dnes 5.9.2022 sa pre tisícky detí začína nový školský rok. Mesto Nitra privíta deti vo svojich 14 školách a v 28 škôlkach.
Primátor mesta Marek Hattas a vedúca odboru školstva Mária Orságová otvorili školský rok na ZŠ Nábrežie mládeže.
V materských školách je predpokladaný počet detí 2 694, z toho 840 je predškolákov. K 30. júnu bolo prijatých 865 detí. K zápisom na základné školy prišlo 1 032 detí. Presné počty škôlkarov a školákov budeme poznať po 5. septembri (škôlky), respektíve po 15. septembri (školy), kedy sa čísla v jednotlivých školách definitívne potvrdia. V minulom školskom roku sme na základných školách mali 6 618 študentov.
Nový školský rok začíname v Nitre s väčším počtom tried v materských školách. O jednu triedu naviac budú mať ZŠ s MŠ Na Hôrke a ZŠ s MŠ Novozámocká.
Novinkou tiež je, že na dvoch základných školách sa nám cez výzvy podarilo dostať zdravotných asistentov, budú pre deti, ktoré majú diabetes. Pôsobiť budú na ZŠ Fatranská a na ZŠ Škultétyho.
Pokiaľ ide o Covid, ten by už nemal zasiahnuť do vyučovania tak dramaticky ako v uplynulom období. Toto ochorenie sa bude brať ako bežná chrípka. Ak sa objaví pozitívny žiak, do karantény už nepôjde celá trieda, ale iba Covid pozitívne dieťa. Rúška už nebudú povinné, ich nosenie bude na dobrovoľnej báze. Podľa pokynov z ministerstva školstva musia rodičia na začiatku školského roka predložiť písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti dieťaťa.
Mesto NR

Pozri tiež

V piatok sa začína Divadelná Nitra 2022. Poďte s nami do divadla

Len pár hodín nás delí od začiatku 31. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. V piatok 23. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.